M.E.V. Feller® Multi 100 %

60 kapsulë (58,6 g) / 30 kapsulë (29,3 g)

Imunologji

Për të ndihmuar sistemin imunitar, duhet që çdo ditë të merretnjë numër imadh vitaminash dhe mineralesh të ndryshme. Kapsulat M.E.V. Feller® Multi 100 %, të cilat janë burim i vitaminave dhe mineraleve esenciale në 100% të konsumit të rekomanduar ditor përmbajnë deri në 23 përbërës aktivë, ndërsa rekomandohet një kapsulë në ditë me një vakt.Vitaminat A, C dhe D, bakri dhe zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina B2, niacina, vitamina B6, acidi folik, vitamina B12, hekuri dhe magnezi kontribuojnë në zvogëlimin e lodhjes dhe të rraskapitjes.

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (1 kapsulë) Sasia *PU
Magnez (oksidi i magnezit) 100 mg 26,7%
Kalium (klorur kaliumi)95 mg4,75%
Vitamina C (L-acid Askorbik) 80 mg100%
Vitamina B3 (nikotinamid)16 mg100%
Hekuri (fumarat hekuri)14 mg100%
Vitamina E (D-acidi alfa-tokoferil succinate) 12 mg100%
Vitamina B5 (kalciumi-D-pantotenat)6 mg100%
Mangan (sulfat mangani)2 mg100%
Vitamina B6 (piridoksinë hidrokloridi) 1,4 mg100%
Vitamina B2 (riboflavina) 1,4 mg100%
Vitamina B1 (hidroklorur tiamine)1,1 mg100%
Bakër (sulfat bakri) 1 mg100%
Zink (oksid zinku) 1 mg10%
Vitamina A (acetat retinil) 800 μg 100%
Acid folik (acid pteroilmonoglutamik)200 μg 100%
Jodi (jodur kaliumi) 150 μg 100%
Vitamina K (fitomenadioni) 75 μg 100%
Selen (selenit natriumi)55 μg 100%
Molibden (molibdat natriumi)50 μg 100%
Biotina (D-biotina) 50 μg 100%
Kromi (kromi pikolinat) 40 μg 100%
Vitamina D (kolekalciferoli) 5 μg 100%
Vitamina B12 (cijanokobalamina)2,5 μg 100%

*doza e rekomanduar për të rriturit

Udhëzime për përdorim

Të rriturit: 1 kapsulë në ditë, në vaktin e ushqimit

Është e rëndësishme t'i përmbaheni një diete të ekuilibruar dhe të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Produkte te lidhura
10 qese (10g)

M.E.V. Feller® Probifast

Imunologji
60 tableta (45,5 g)

M.E.V. Feller® Beta CD glukan

Imunologji
60 tableta (52,05 g)

M.E.V. Feller® Vitamin C me bioflavonoide

Imunologji