M.E.V. Feller® Livin’ Beauty

30 kapsula (41 g)

Bukuri

Edhe pse plakja është një koncept që ne kryesisht e lidhim me pamjen e jashtme, është fakt se plakemi nga brenda. Ky proces fillon që në moshën 25 vjeç dhe mund të ndikojë ndjeshëm në cilësinë e jetës. Kujdesi i duhur për flokët, lëkurën dhe thonjtë fillon me marrjen e ushqyesve të nevojshëm, ai nuk është afatshkurtër dhe efekti në fund të fundit është i dukshëm nga jashtë.
M.E.V. Feller ® Livin ’Beauty është një formulim sinergjik për shëndetin e lëkurës, të flokëve dhe thonjve. Përmban vaj salmoni, ulliri dhe vaj borage, të cilat janë një burim i acideve yndyrore të pangopura.Përmban gjithashtu kolagjen, i cili është përbërësi kryesor i dermës dhe vitaminë C e cila kontribuon në prodhimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të lëkurës. Vitaminat B2 dhe naicin kontribuojnë në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme. Zinku ndihmon në mirëmbajtjen e flokëve, të lëkurës dhe thonjve të shëndetshëm.

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (1 kapsulë):Sasia*PU
Vaji i salmonit (përmban min. 10% EPA+DHA)230 mg 
Vaji i ullirit (Olea europea,përmban min. 55% acid oleik)150 mg 
Kolagjen deti (i peshkut)150 mg 
Vaj Borage (Borago officinalis, përmban min. 20% GLA dhe min. 35% acid linolenik)60 mg 
Vitamina C (L-acid askorbik)60 mg75 %
L-metionin50 mg 
L-cistin50 mg 
Niacin (nikotinamid) 18 mg113 %
Vitaminë E (DL-alfa-tokoferil acetat)10 mg83,3 %
Hekuri (sulfat hekuri)7 mg50 %
Acid pantotenik (kalcium-D-pantotenat)5,5 mg91,7 %
Zink (oksid zinku)3 mg30 %
Vitamina B6 (piridoksin-hidroklorid)1,8 mg128,6 %
Vitamina B2 (riboflavin)1,6 mg114,3 %
Vitamina B1 (tiamin-mononitrat)1,4 mg127,3 %
Acid folik (acid pteroilmonoglutamik)150 μg75 %
Biotin (D-biotin)66 μg132 %
Vitamina B12 (cijanokobalamin)1 μg40 %

*doza e rekomanduar për të rriturit

Udhëzime për përdorim  

Të rriturit: 1 kapsulë në ditë me një vakt.

Është e rëndësishme t'i përmbaheni një diete të ekuilibruar dhe të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.